Jak przygotować lśniący kucyk?

Jak przygotować lśniący kucyk?

Opublikowany

Kucyk to bardzo popularna fryzura, którą wykonujemy niemal intuicyjnie. Sprawdza się, gdy nie mamy czasu, kiedy wychodzimy na siłownię lub wtedy, gdy stajemy rano i idziemy szykować się do wyjścia. Jak więc z tak prostego i praktycznego uczesania zrobić niesamowitą fryzurę do wyjścia?

Warto przyjrzeć się temu uczesaniu, ponieważ już wiemy, że w sezonie jesień-zima 2014/2015 królować będzie właśnie kucyk, a zwłaszcza taki z przedziałkiem na środku. Takie fryzury zaprezentowali podczas swoich pokazów mody choćby Balmain, Valentino, Hugo Boss, Kenzo czy Fendi.

Jak więc przygotować idealny kucyk?

1. Rozczesz dobrze włosy, a następnie zbierz wszystkie, które da się zebrać do tyłu i zwiąż w kucyk. W zależności od oczekiwanego efektu, możemy zwiększyć objętość włosów wcześniej nakładając u nasady suchych włosów produkt Magic Pump Powder marki SENS.US (cena ok. 40 zł.), który natychmiastowo nadaje super objętości i wypełnienia, albo zmniejszyć wygładzając, np. olejkiem, czy delikatną gumą modelującą Memory Brill Gum marki SENS.US, która definiuje i nadaje stylizacji elastyczności. Dostępna w salonach fryzjerskich za ok. 50 zł.

2. Najlepszym miejscem na kucyk jest zwykle miejsce pomiędzy czubkiem głowy, a kością potyliczną, która wystaje z tyłu. Wiążąc go za nisko, możesz sprawić, że twarz będzie wyglądać na zbyt pociągłą, natomiast zbyt wysoko - jakbyś dopiero wyszła spod prysznica. Zbierz włosy zaczesując je z góry i z dołu. W ten sposób, naciągając je od dołu, unikniesz efektu opadania części włosów i tworzenia się czegoś w rodzaju "kieszonki" pod kucykiem.

3. Kucyk musi być wygodną fryzurą, nie możemy się martwić, że w ciągu dnia się rozsypie. Dlatego do uzyskania trwałego efektu użyj zwykłej gumki i stwórz z tyłu głowy stelaż z wsuwek. Po stworzeniu takiej konstrukcji weź jedno pasmo z kucyka i owiń nim nasadę fryzury, by zakryć akcesoria. Całość spryskaj lakierem bez gazu Eco Force Spray marki SENS.US (cena ok. 60 zł), który na długo utrwali fryzurę, bez pozostawienia osadu.

4. Na zakończenie nadaj fryzurze połysk stosując spray nabłyszczający Slinky Shine Spray marki SENS.US (cena ok. 50 zł), który jednocześnie zapobiega elektryzowaniu się włosów, bez ich dodatkowego obciążania.

Tak wykonany kucyk sprawdzi się w każdej sytuacji - na wieczorne wyjście do klubu, na elegancką kolację, na randkę, do cioci na imieniny i na rozmowę kwalifikacyjną.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

eco-force-spray-big.jpg

grafika | 62,3 KB

Pobierz
shutterstock_92565919.jpg

grafika | 9,05 MB

Pobierz
Jak_przygotowa__l_ni_cy_kucyk.doc

doc | 14,5 KB

Pobierz
sensus-logo.jpg

grafika | 151 KB

Pobierz
magic-pump-powder.jpg

grafika | 246 KB

Pobierz
memory-brill-gum-big.jpg

grafika | 110 KB

Pobierz

Piękne włosy potrzebują odpowiedniego eksperta

Piękne włosy to lśniące i przede wszystkim zdrowe włosy - bez względu na to, jaką fryzurę chcesz nosić. Dlatego oferujemy profesjonalne produkty do pielęgnacji o działaniu odświeżającym, wzmacniającym, regeneracyjny oraz takie, które okiełzają każdy włos. Zostały one opracowane pod kątem skutecznej regeneracji, uwzględniając przy tym potrzeby każdego rodzaju włosów czy skóry głowy.